Tehnološki gigant je objavio da će od 20. septembra biti meta svi neaktivni nalozi, a njihovi vlasnici bi mogli izgubiti pristup Gmailu, Docs i Photos sadržaju.
U zvaničnoj objavi, potpredsjednica za upravljanje proizvodima kompanije Rut Kričel, detaljno je objasnila kada će ova odluka stupiti na snagu i kako spriječiti da se neki nalog smatra neaktivnim.
Neaktivni nalozi su oni koji nisu korišteni u protekle dvije godine, a razlog za brisanje je briga za bezbjednost korisnika. Stari nalozi su podložni hakovima, pojašnjava Kričel.
Ako imate više naloga, trebate na svakom uraditi jednu od tri stvari: čitati ili slati mejlove, dijeliti fotografije ili gledati YouTube dok ste prijavljeni na Google nalog, ili koristiti Google Drive ili Google Search.
Ako obavite bilo koju od ovih aktivnosti, Google će smatrati da je vaš nalog aktivan i neće ga izbrisati, i nije potrebno to raditi stalno – dovoljno je jednom godišnje.
BONUS VIDEO
Izvor: ( aloonline.ba / HitMuzika.com )