Google je iznenada objavio da odustaje od planova za ukidanje kolačića za praćenje u Chromeu, što je bilo dugo očekivano.
Kompanija je imala problema sa regulatorima oko pristupa koji bi uravnotežio njene interese sa interesima marketinške industrije, ali niko nije očekivao ovakav rasplet.
Sam Apple je nedavno upozorio da Chrome stalno prati aktivnosti korisnika na internetu, pa je ova vijest došla u veoma loše vrijeme.
„Predlažemo novi pristup koji povećava mogućnosti korisnika“ rekla je kompanija 22. jula, a zatim iznenadila sve svojom odlukom. Umjesto ukidanja kolačića, uvodi se novo iskustvo u Chromeu koje omogućava korisnicima da sami odluče kako će biti praćeni tokom pretrage interneta, izvještava „BenchMark“
BONUS VIDEO
Izvor: ( aloonline.ba / HitMuzika.com )